ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Handicapy europejskie i azjatyckie

 • Rozmiar czcionki
 • A+ A-

W bukmacherze mamy do czynienia z handicapami, czyli wyrównaniem szans obu drużyn już na pocz±tku meczu. Handicapy możemy podzielić na europejskie b±dĽ azjatyckie.

Handicapy europejskie charakteryzuj± się dodawaniem b±dĽ odejmowaniem pełnych goli b±dĽ setów w zależno¶ci od sportu i s± zawsze z możliwo¶ci± trafienia remisu przy handicapie przy okre¶lonym kursie, np.

                                      1     X     2

Alfa – Beta(0:1) 1,50 3,60 3,50

Drużyna Alfa jest w tym przypadku sporym faworytem meczu i przy ich zwycięstwie więcej niż 1 bramk± wejdzie kurs 1,50, natomiast gdy wygraj± równo 1 bramk± ten mecz wtedy trafiony będzie kurs 3,60, przy remisie b±dĽ wygranej drużyny Beta zwycięski będzie kurs 3,50.

Handicapy azjatyckie maj± to do siebie, że daj± większe możliwo¶ci, prócz pełnych handicapów, daj± też do wyboru ćwiartki przez co staj± się dużo bardziej skomplikowane. Do rodzajów handicapów azjatyckich zaliczamy:

Handicap(0:0) inaczej nazywany moneyline b±dĽ draw no bet. Chodzi w nim o to, że obstawiamy na zwycięstwo jednej z drużyn z tym wła¶nie handicapem, ubezpieczaj±c się na wypadek remisu. Przy normalnym zakładzie graj±c na jeden zespół przy remisie przegrywamy, natomiast ten rodzaj handicapu azjatyckiego daje nam pewno¶ć, że w przypadku remisu pieni±dze zostaj± nam zwrócone i tak naprawdę możemy przegrać tylko kiedy wygra przeciwny zespół, bo gdy wygra nasz to wygrywamy, a gdy będzie remis to dostajemy zwrot pieniędzy zainwestowanych w ten typ. Oczywi¶cie to wi±że się z dużo niższym kursem na dany zespół, np.

                                       1    X    2

                         Alfa - Beta    2,50  2,90  2,50                                          1     2


Handicap azjatycki
(0:0) Alfa – Beta 1,90 1,90

Przy zwycięstwie Alfy za 1zł normalnie wygraliby¶my 2,50zł, z handicapem (0:0) wygrywamy 1,90zł, ale mamy pewno¶ć, że jak będziemy remis to 1zł dostaniemy z powrotem, podczas gdy przy normalnym zakładzie tej 1zł już nie odzyskamy.

Handicap(-1/2) to to samo co zwykły zakład na zwycięstwo, przy handicapach azjatyckich często jest dużo mniejsza marża i opłaca się zagrać wła¶nie ten zakład niż gdzie indziej zwycięstwo tego zespołu na który chcemy postawić, dzięki temu możemy więcej wygrać. Handicap(+1/2) to nic innego jak X2 lub 1X zależy czy gramy na go¶ci czy na gospodarzy, np.

                                           1    2

Handicap azjatycki (0:1/2) Alfa – Beta 1,90 1,90

W tym przypadku -1/2 jest na zespół Alfa, a +1/2 na Beta. Wygrane zakłady postawimy w przypadku zwycięstwa Alfy i zakładu na -1/2 na ten zespół lub w przypadku lub wygranej Bety i zakładu na +1/2 na zespół Beta.

Handicap(-1/4) złożone jest jakby z dwóch handicapów i tak połowa stawki, która stawiamy idzie na handicap(0:0) a połowa na handicap(-1/2). Tak najlepiej sobie to rozłożyć, żeby zrozumieć istotę tego handicapu. Tak więc je¶li stawiamy na dany zespół z handicapem(-1/4) i on wygrywa to wygrywamy i my, natomiast je¶li padnie w tym meczu remis to przegrywamy połowę postawionej stawki, bo połowa stawki poszła na (-1/2) i to przegrywamy, ale druga połowa na (0:0) i za to dostajemy zwrot. Je¶li chodzi o handicap(+1/4) to połowa stawki idzie na handicap(0:0) a połowa na handicap(+1/2), dlatego przy zwycięstwie naszej drużyny wygrywamy cało¶ć, a przy remisie mnożymy połowę stawki razy kurs za jaki grali¶my i ta wygrana jest mniejsza, przegrywamy je¶li wygra drużyna przeciwna, np.

                                           1    2

Handicap azjatycki (0:1/4) Alfa – Beta 1,90 1,90

Przy zagraniu na zespół Alfa lub Beta i wygraniu przez te zespoły meczu sprawa jest prosta, natomiast komplikuje się je¶li był remis i mieli¶my zakład (-1/4) na Alfę, wtedy przy postawieniu 4zł odzyskujemy tylko 2zł, a drugie 2zł tracimy. Je¶li postawimy (+1/4) na Beta za 4zł i padnie remis to 2zł zwróci nam się za hc(0:0) a drugie 2zł pomnożymy razy 1,90 i ogólnie wygramy wtedy 5,80zł.

Handicap azjatycki(-3/4) składa się z połowy stawki na (-1/2) i połowy na (-1), przez co przy zwycięstwie jedn± bramk± połowa stawki nam się zwraca a drug± połowę musimy wymnożyć razy kurs, pełn± wygran± otrzymujemy przy zwycięstwie naszego zespołu 2 bramkami lub wyżej. Handicap(+3/4) to tak naprawdę w połowie handicap(+1/2) i w drugiej połowie handicap(+1) dlatego przy porażce zespołu na, który postawili¶my ten handicap 1 bramk± przegrywamy połowę postawionej stawki a druga połowa zostaje nam zwrócona, np.

                                           1    2

Handicap azjatycki (0:3/4) Alfa – Beta 1,90 1,90

Przy remisie wygrywa ten kto zagrał (+3/4) na Beta, przy wygranej 2 bramkami lub wyżej pełn± sumę wygrywa ten co zagrał Alfę(-3/4), cała sprawa komplikuje się przy zwycięstwie zespołu Alfa 1 bramk± wtedy to ten kto grał na Alfę za 4zł wygrywa ale tylko 5,80zł, gdyż 2zł ma zwrotu, tylko drugie 2zł mnoży razy kurs. Jeżeli Alfa wygra 1 bramk± a kto¶ miał (+3/4) na Beta za 4zł to połowę stawki przegrywa ( w tym przypadku 2zł) a drug± połowę dostaje z powrotem (2zł).

Handicap azjatycki(-1) jest bardzo prosty do zrozumienia. Zespół na którego gramy z tym handicapem musi wygrać więcej niż 1 bramk±, żeby¶my wygrali, je¶li wygra dokładnie 1 bramk± to dostajemy zwrot, je¶li będzie remis b±dĽ przegra to i my przegrywamy. Handicap(+1) jest podobny tylko w drug± stronę, liczymy, że zespół co najmniej zremisuj b±dĽ wygra wtedy i my wygrywamy, ale ubezpieczamy się, że je¶li przegra 1 bramk± to bukmacher zwraca nam stawkę, a przegrywamy dopiero w tym przypadku je¶li przegra więcej niż 1 bramk±.

Handicap azjatycki(-1¼) czy (+1¼) jest analogiczny do (-1/4) czy (+1/4) tyle, że tutaj liczony jest nie od remisu tyko przy straconej już 1 bramce.

Na handicap(-1¾) i (+1¾) też trzeba patrzeć analogicznie do handicapów (-3/4) i (+3/4), tyle, że od jednej bramki dla faworytów.


kasyna bonusy


kasyno gry online