ecopayz portfel elektroniczny w Polsce

Uzależnienie od gier hazardowych

  • Rozmiar czcionki
  • A+ A-

To, że gry hazardowe uzależniają w bardzo dużym stopni wiemy nie od dziś, jednak dzisiaj chciałbym pokazać cechy człowieka, które charakterystyczne są dla osoby uzależnionej właśnie od owych gier hazardowych.

Pierwszą cechą jest niezgodność ze światem. Uzależnieni od gier hazardowych są niezadowoleni, posiadają poczucie pustki i w grach hazardowych poszukują o wiele lepszej rzeczywistości. Ponadto bardzo charakterystyczną cechą jest minimalna dojrzałość emocjonalna i brak poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Gry hazardowe powodują zdziecinnienie i bardzo lekkie podejście do często nawet bardzo poważnych spraw. Gry hazardowe powodują, że uzależniony ulega różnorodnym korelacją, których tak naprawdę brak.

Uzależnienie od gier hazardowych kieruje się także jedną, bardzo ważną cechą. Osoby chore na tą formę uzależnienia uważają, że ich przegrana jest tylko jedną składową całości, której końcem jest wielka wygrana. Dlatego też swoje przegrane są bardzo często przez uzależnionych od hazardu tłumaczone na różnorodnej maści, często nawet bardzo niezrozumiały sposób.

Jak widać gry hazardowe są bardzo niebezpiecznym tematem i chociaż naukowo udowodnione zostało to, że dziewięćdziesiąt procent osób grających w gry hazardowe jest wolnych od uzależnienia. Jaki z tego wniosek? Otóż aby grać w gry hazardowe trzeba po prostu znać swój umiar i wiedzieć, że nie jest się podatnym na wszelkiego rodzaju właśnie gry hazardowe. Jeśli wiecie Państwo, że jesteście podatni na nałogi to proponuję nie grać w owe gry, ale jeśli jednak nie, to proponuję spróbować emocji właśnie wypływających z hazardowych gier.

Mam nadzieję, że będziecie Państwo w stu procentach zadowoleni z tego, jak można być zaangażowanym w gry hazardowe, a jednocześnie będziecie wolni od nałogu.


kasyna bonusy


kasyno gry online